Школа

ІСТОРІЯ ШКОЛИ


   Ямпільську земську школу було засновано в 1884 році. Ця школа була однокласною трирічною. Окрім земської школи в Ямполі функціонувала й церковноприходська школа, яка була підпорядкована Харківській єпархіальній училищній раді. В Ямполі така школа була відкрита у 1890 році. Також працювала і бібліотека, яка була заснована у 1904 році, завідуючим бібліотекою була Бровко М., кількість книг -1053.

   В 1937 році в селищі Ямпіль була побудована нова школа. Згодом селище розширювалося, кількість населення збільшувалася. Тому виникла потреба у відкритті другої школи. Починає функціонувати дві школи – восьмирічна та десятирічна.

   В сімдесятих роках школи «зливаються» в одну.

1. Учні ЗОШ №2

2010-2011 навчальний рік

   На початку навчального року Ямпільська ЗОШ була реорганізована в Ямпільський НВК – на базі школи у вересні 2010 року був відкритий дитячий садок.

   У Ямпільському НВК навчається 175 учнів, у дитячому садочку перебуває 30 дітей віком від 3 до 6 років.

Рыбалко Ю.В. - директор школы (с 2010 по настоящее время)

   В 1937 році в селищі Ямпіль була побудована нова школа. З дозволу сільської ради її побудували на території колишньої садиби церковника Ісікова Гната Григоровича. Йому запропонували переселитися в нову хату, але він відмовився. Цей факт вирішили використати церковники. Вони стали підмовляти Гната вбити директора школи, який ніби винний в побудові школи. Він вирішив помститися. Гнат зайшов до директора школи Останковича Олександра Васильовича з метою вбити його. Але директора в цей час не було вдома. Вбити його дружину Гнат не наважився, бо вона стояла з немовлям. Гнат повернувся додому, почав спостерігати за шкільним подвір'ям, адже його хата знаходилась на території школи. В цей час йшли заняття першої зміни. Урок вів учитель Глушко Олексій Васильович. Учень 5 класу Корабльов Гриша попрохав дозволу сходити в туалет. Гнат побачив, що зі школи вийшов хлопчина і пішов слідом за ним з сокирою в руках. В туалеті він наніс Гриші кілька тяжких ран, вкинув його в туалет, а сам повернувся додому і сховався під діжку.

   
   На перерві діти знайшли Гришу, який ще був живий. Його відправили в лікарню в м. Красний Лиман, по дорозі хлопчик помер. Це сталося 5 жовтня 1937 року. Тіло Гриші Корабльова було встановлено в приміщенні школи.

   На похорон прийшли всі жителі селища Ямпіль.

   На подвір‘ї школи стоїть пам'ятник Гриші Корабльову.

   Ямпільська залізнична школа була розміщена в трьох приміщеннях .
 
   
   З розповіді вчителя Беседи Марії Ілларіонівни про директора школи Юрченко Івана Лукича. Це людина з Великої Букви. Його любили всі: і вчителі, і батьки, і діти. Він ніколи не міг скривдити людину.

   Приходив на роботу о 5 годині ранку і працював у своєму міні-кабінеті, причому в холодному. У школі Іван Лукич читав географію, крім того, він вів три гуртка: географічний, вивчав з учнями мотоцикл, і вчив їх їздити, гурток радіолюбителів, він майстрував з учнями детекторні приймачі, адже, тоді ще не було ні радіо, ні телевізорів.

   Діти, які вчилися в нього і досі згадують його, хоч і вже самі дідусі. Колектив учителів теж був згуртований завдяки йому, він завжди був захистом для вчителя і в колективі ніколи не виникало ніяких конфліктів.


   На знімку в центрі – директор школи Юрченко Іван Лукич. Зліва завуч школи Охріменко Тетяна Іванівна. (Фото 1949 рік )


   З 1953 року - 1968 директор Ямпільської середньої школи. Народився в 1921 році. З 1941 року – по 1942 рік воював, комісований після поранення. Закінчив Харківський університет (історичний факультет). При Барону Г. К. славився на весь район хор учнів Ямпільської ЗОШ. Вимагав від учнів дисципліни праці, вимогливий був до педколективу.

ДИРЕКТОРА ЯМПІЛЬСКОЇ ШКОЛИ:

1. Останкович Олександр Васильович ? - ?
2. Юрченко Івана Лукича ? - ?
3. Барон Г . К. 1953 - 1968
4. Шашкін Микола Михайлович 1969-1974
5. Голуб Іван Якович 1975-1985
6. Шутько Володимир Петрович 1985-2004
7. Пшенична Тамара Миколаївна 2004 - 2005
8. Любченко Олександр Павлович 2005 - 2010
9. Рибалко Юлія Володимирівна 2010 - по настоящее время


Материал подготовила: Резникова О.А.
Категория: Ccылки | Добавил: House (13-Фев-2012)
Просмотров: 2722 | Рейтинг: 2.7/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]